Wolne Plemiona

Rohan

Plemię jasnowłosych jeźdźców i szlachetnych wojowników walczących za ziemię i Króla. Są dalekimi krewnymi ludzi z Dale i zaufanymi sojusznikami Gondoru. Niezbyt jednak ufają innym ludom. W przededniu Wojny o Pierścień są otoczeni wrogami ze wszystkich stron. Do wyboru mają orków, uruki i dzikusów którym niegdyś odebrali ziemię i dentystów.

Są dumni i uparci, lecz serca mają szczere, a myślą i działają szlachetnie; są zuchwali, lecz nie okrutni, mądrzy, choć nieuczeni, nie piszą ksiąg, lecz śpiewają wiele pieśni, wzorem ludzkiego plemienia sprzed lat Ciemności. […] Są spokrewnieni najbliżej z plemionami Barda z Dale i Beorna z Puszczy, w których często spotyka się po dziś dzień jasnowłosych, rosłych ludzi podobnych do Jeźdźców Rohanu. 

– „Władca Pierścieni: Dwie Wieże”, księga III, rozdział II „Jeźdźcy Rohanu”

Rohirrimowie bywali na Zlotach licznie reprezentowani. Zielone stroje i tarcze z herbem białego rumaka to ich znak rozpoznawczy. Są bardzo honorowi, pilnują swoich spraw, wspierają sojuszników i lubią długie wędrówki. Te ostatnie nie zawsze są celowe. Zdarza im się prowokować bitwy, ciekawe dyskusje i pytania o brak konnicy. Blond u nowo przybyłej osoby jest atutem, ale nie jest wymagany. 

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.