Wioska Tolkienowska

Już po raz piąty przybywamy z naszą Wioską Tolkienowską na Festiwal Fantastyki Pyrkon. Na największym polskim konwencie nie może przecież zabraknąć klimatu Śródziemia! W tej ogromnej krainie wyobraźni zapraszamy do naszego wyobrażonego ogniska, by przy równie wyobrażonych Drzwiach Durina spotkać się z fanami “Władcy Pierścieni”, “Hobbita” i “Silmarillionu”.

W programie będą przede wszystkim rozmowy z naszymi ludźmi i nieludźmi. Jednak przy naszym ogniu zazwyczaj siedzi jakiś rzemieślnik lub artystka i zawsze można przypatrzyć się ich pracy. Lub nauczyć się dłubać piękne rzeczy samemu.

Grupa skupiona wokół zlotów “Ennorath” nie jest przy organizacji “Wioski Tolkienowskiej” sama. Już od kilku edycji stawia ją z nami poznańska “Drużyna Pyrlandii” wraz z ekipą zlotu fanowskiego “Tolk-Folk” i organizatorami terenowego konwentu larpowego “Fornost”. Znajdziecie nas na hali 3A, wraz z innymi strefami tematycznymi. To jest tuż koło Areny. Będzie głośno, kolorowo, chaotycznie i pełno życia, jak to na konwencie. Zapraszamy w odwiedziny!