Tolkien Reading Day

Tolkien Reading Day, czy też Dzień Czytania Tolkiena, to doroczne święto fanów twórczości Tolkiena. 25 marca każdego roku tolkieniści zbierają się w bibliotekach, domach, czy pubach, by wspólnie czytać teksty z “Władcy Pierścieni”, “Silmarillionu”, “Hobbita” i innych książek Profesora. The Tolkien Society, które zainicjowało tę hecę w 2003 roku, podaje na każdą kolejną edycję nowe hasło. Właśnie wokół tego hasła mają się skupiać teksty czytane przez fanów na całym świecie. W tym roku jest to “Love and Friendship”.

Jak każdy event fandomu, jest to oczywiście także pretekst do spotkania z fajnymi ludźmi. To o nas. I o was też. Czekają nas ciekawe rozmowy, plotki o naszym fandomie, wymiana doświadczeń wśród morskich klimatów knajpy “Gniazdo Piratów” w Warszawie na ulicy Ogólnej 5.

Więcej informacji na naszym wydarzeniu.

Od kilku lat robimy TRD we współpracy z innymi organizacjami tolkienowskich freaków: “Drużyna Pyrlandii” działa w Poznaniu, “Tolk-Folk” we Wrocławiu, “Fornost” w Krakowie, a “Powrót Bractwa Śródziemia” w Bielsku-Białej i okolicach. Charakter tych spotkań jest różny, ale łączy nas miłość do Śródziemia i ogólnie fantastyki, która przecież bez Tolkiena byłaby znacznie uboższa.

Zapraszamy do nas, lub do naszych przyjaciół rozsianych po Polsce. Poniżej szczegółowe info i linki do wydarzeń.

Nie możecie pojawić się w Warszawie? Dołączcie do jednej z naszych zaprzyjaźnionych ekip w innych miastach w Polsce. Dzisiaj podsyłamy link do wydarzenia, które organizuje Poznańskie Towarzystwo Miłośników Tolkiena – “Drużyna Pyrlandii” – oczywiście w Poznaniu https://fb.me/e/1HQCZhs9l

Jeśli chcielibyście w specjalny sposób uczcić TRD, a bliżej Wam do Bielska-Białej, koniecznie zajrzyjcie, co przygotowali z tej okazji Powrót Bractwa Śródziemia – The Return of the Brotherhood of Middle-earth https://www.facebook.com/events/1035938220347661/?ref=newsfeed