Wolne Plemiona

Gondor

Królestwo Gondoru to ostatnie państwo dziedziczące wielkie tradycje Numenorejczyków – szlachetnych i potężnych ludzi, niegdysiejszych sojuszników Elfów w walce ze Złem. Gondorczycy to bliscy krewniacy Dunedainów z północy. Wciąż żyją w cieniu Mordoru, przez co utrzymują się w dobrej formie bojowej i nie są zbyt ufni, nawet wobec sojuszników. 

Nie wierzcie, że w królestwie Gondoru zabrakło krwi númenorejskiej ani że lud ów zapomniał o swojej dumie i godności. Nasze męstwo trzyma dotąd w ryzach dzikie plemiona wschodu i przeciwstawia się grozie Morgulu. Kraje położone dalej zawdzięczają spokój i wolność nam, którzy bronimy przyczółka Zachodu. 

– “Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, księga II, rozdział II „Narada u Elronda”

Gondor miał zarówno świetnych zwiadowców jak i potężne jednostki frontowe. Jeżeli gondorczycy przyjeżdżają na Zlot, to reprezentują obie te tradycje. Noszą czarno-białe szaty, długie miecze i tarcze z motywem srebrnego drzewa. Starożytna wiedza zbliża ich do Elfów, stare sojusze do Rohirrimów, ale ich wejście na scenę konfliktu bywa zaskakujące dla wszystkich – zazwyczaj nikt nie spodziewa się gondorskiej inkwizycji. 

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.