O Ennorath

Zlot Ennorath powstał w 2008 roku. Mało kto pamięta tak zamierzchłe czasy – dla obecnych zlotowiczów to już Pierwsza Era. Nasz Zlot wyewoluował ze starszej imprezy – Zlotu Arda, oba natomiast powstały w wyniku fascynacji Śródziemiem, która mocno eksplodowała po filmach P. Jacksona. No i wiadomo, wszyscy chcieli do lasu lać się bezpiecznikami i/lub śpiewać przy ognisku. 

Ennorath rozwijał się razem z nami. Rozwijał się także w Polsce ruch larpowy, do tego stopnia, że larpami zaczęto też nazywać także takie zabawy, jak nasza gra terenowa. Wciąż jednak staramy się, by próg wejścia w naszą zabawę był niski i dostarczał po równo klimatycznej frajdy i zwykłego wypoczynku. Oczywiście zawsze jest mnóstwo miejsca na ambitne projekty krawieckie, kaletnicze, czy związane z płatnerstwem piankowym czy lateksowym kowalstwem. Dużo osób robi wspaniałe rzeczy i z chęcią dzieli się wiedzą oraz umiejętnościami.

Nasz Zlot odbywa się zawsze pod koniec lipca, co roku w innym miejscu w Polsce. Trwa trzy pełne dni plus dwa dni na przybycie i odjazd. Poza Zlotem realizujemy kilka mniejszych projektów i każdy chętny będzie w nich mile widziany. Od 2016 roku organizujemy “Wioski Tolkienowskie” na Pyrkonie i innych konwentach. Dzięki nim poszerzyliśmy znajomości w polskim światku tolkienowskim i robimy to, co kochamy – bawimy się wśród nam podobnych geeków. Doszło do tego, że członkami naszej społeczności są już od lat osoby, które na samym Zlocie nigdy nie były.


Na Zloty Ennorath jeżdżą osoby z wielu regionów Polski. Jesteśmy bardzo zróżnicowaną, ale też tolerancyjną grupą – wychodzimy z założenia, że łączy nas zajawka na bieganie po Śródziemiu i zależy nam na tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla każdego, kto dzieli ją z nami. Jeżeli sam jesteś dobrą duszą, to z łatwością znajdziesz tu przyjaciół chętnych do współpracy przy różnych projektach i generalnie ziomków na dobre i na złe.

By być na bieżąco wbijajcie na nasz fp na portalu Facebook i na naszą grupę tamże. Jesteśmy też na discordzie. Chwytajcie linki poniżej: