Wolne Plemiona

Dunedainowie

Ostatni strażnicy dziedzictwa Numenorejczyków z północy Śródziemia. W trzeciej Erze wciąż patrolują tereny, które należały niegdyś do królestwa Arnoru. Szlachetni, silni, wytrwali i mądrzy, wciąż jeszcze chronią słabszych, przede wszystkim na terenach Shire. Ponieważ linia władców Gondoru wygasła, to właśnie na północy pozostali ostatni potomkowie królów ludzi. 

Po prostu Strażnikiem! – wykrzyknął Gandalf. – Ależ, kochany Frodo, Strażnicy to właśnie potomkowie królewskiej rasy! Ostatni żyjący jeszcze na północy przedstawiciele wielkiego plemienia ludzi z Zachodu. Nieraz mi pomagali i znów w bliskiej przyszłości będę potrzebował ich pomocy […]

– „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, księga II, rozdział I „Wiele spotkań”

Dunedainowie to Strażnicy dzikich ostępów, którzy odnajdują się także w elfich pałacach. Symbolem plemienia jest srebrna gwiazda, ale ile powinna mieć ramion, każdy Dunedain powie co innego. Jeżeli chodzi o zlotowych Strażników Północy, to wypadałoby by nosili szare płaszcze, długie miecze, ewentualnie łuki i mieli pewne pojęcie o historii Śródziemia. Wspaniałymi dodatkami byłyby także epickie umiejętności palenia fajki w gospodzie, staronumenorejskie odzywki i podrywanie elfich księżniczek.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.