Wolne Plemiona

Hobbici

Niewysoki lud, który ceni sobie spokój, przewidywalność i dobre jadło. Zamieszkują krainę Shire w środkowym Eriadorze. Są znakomitymi rolnikami i hodowcami, mają zręcznych rzemieślników i pacyfistyczne nastawienie. Bezpieczeństwo ich krainy pozostaje pod czujnym okiem Białej Rady i chroniących ich ziemie Dunedainów.

Mimo wszystko, wśród wygód i pokoju, hobbici wciąż jeszcze zachowali zadziwiająco wiele hartu. Jeśli już dochodziło do walki, niełatwo było ich spłoszyć lub zabić […] wytrzymywali srogie męczarnie z ręki wroga, ból, chłody i burze tak dzielnie, że zdumiewali tych, którzy nie znając dobrze hobbitów, sądzili ich z pozorów: z tłustych brzuchów i sytych twarzy.

– „Władca Pierścieni”, prolog, „1. W sprawie hobbitów”

Hobbici potrafią zaskakiwać – zamiast siedzieć w domach i grzać włochate stopy, ruszają czasem na przygody i wspierają Wolne Plemiona w walce ze Złem. Pomoc sojusznikom polega głównie na podniesieniu morale śpiewem i dobrą kuchnią. Zawsze mają przy sobie suszoną wołowinkę, kabanosa lub sucharka. Miecz już niekoniecznie. Jeżeli przyjeżdżają na Zlot, to zawsze bardzo małą reprezentacją i zawsze ładują się w tarapaty.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.