Wolne Plemiona

Krasnoludowie

Dzieci Valara Aulego – najwspanialsi kowale i kamieniarze Śródziemia. Zamieszkują wielkie podziemne pałace i kopalnie. Są silni, wytrwali, długobrodzi i niscy wzrostem. Od zawsze wycofani, zazwyczaj wspierali jednak inne Wolne Plemiona w walce ze Złem. Czasami potrafili nawet zaprzyjaźnić się z innym ludem. Tak, z elfami również. Czasami.

[…] Aulë dał krasnoludom krzepę i wytrwałość. Dlatego są twardzi jak kamień, uparci, w przyjaźni wierni, w nienawiści zawzięci; lepiej niż wszystkie inne obdarzone mową stworzenia znoszą trudy, głód i cielesne rany. Żyją też długo, o wiele dłużej niż ludzie, lecz nie są nieśmiertelni.

– „Silmarillion”, Quenta Silmarillion, rozdział II „Aulë i Yavanna”

Na zlotach Ennorath przedstawiciele tego ludu brody nosić nie muszą, nie muszą też plątać się innym pod nogami z powodu niskiego wzrostu. Duże tarcze, topory, młoty, rubaszne żarty i chęć pójścia do bitki zawsze i wszędzie, to cechy oddziałów krasnoludów. Są też zazwyczaj nieproporcjonalnie głośni, a logika działań Durinowców często umyka sojusznikom. Tym bardziej wrogom.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.