Wolne Plemiona

Elfowie

Pierworodne dzieci Illuvatara. Piękne, silne, potężne i uzdolnione. Nieśmiertelne i przepełnione smutkiem nad upadkiem Świata. Są pełni odrazy do wszystkiego co złe, podłe i brzydkie. Walka ze złem nie może się już jednak na nich oprzeć, jest ich bowiem bardzo mało, a i ci, którzy przetrwali wieki, odpływają na zachód robiąc miejsce dla ludzi. 

Początkowo Pierworodni byli silniejsi i potężniejsi niż w późniejszych epokach, lecz nie piękniejsi; wprawdzie uroda Quendich za dni ich młodości przewyższała wszelkie piękno, jakie Ilúvatar powołał do bytu, lecz czas jej nie zniszczył; życie na Zachodzie, troski i doświadczenia jeszcze ją wzbogaciły. Oromë od razu pokochał Quendich i nadał im w ich własnej mowie imię Eldarów, czyli Gwiezdnego Ludu […]

– „Silmarillion”, Quenta Silmarillion, rozdział III „Pojawienie się elfów i uwięzienie Melkora”

Nasi zlotowi Elfowie reprezentują wszystkie cztery domy Śródziemia w trzeciej erze: Rivendell, Lorien, Mroczną Puszczę i nabrzeże Lindonu. Niosą w sobie wiedzę i siłę Dawnych Dni. Mają: długie szaty, łuki, wąskie miecze, piękne pieśni oraz spore pole do popisu z językiem sindarin i pismem tengwar. Długich uszu nie noszą. No, nie wszyscy w każdym razie. Są głównym celem ataku dla wszystkich Sił Ciemności. 

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.