Siły Ciemności

Plemiona Wschodu

Ludzi, których przodkowie w Dawnych Dniach nie spotkali elfów i reprezentowanej przez nich mądrości, nazywamy Easterlingami – przedstawicielami Plemioni Wschodu. Służą Sauronowi, tak jak niegdyś służyli Morgothowi. Robią to najczęściej dlatego, że im się to opłaca, a także dlatego, że innej drogi nie znają. Jest ich wielu i bardzo różnią się od siebie.

O wiele gorsze wieści dochodziły z dalekiego wschodu, gdzie siali zamęt Dzicy Ludzie. Niegdysiejsze sługi i czciciele Saurona przestali odczuwać nad sobą bat tyrana, ale wciąż ciemność i zło zalegały w ich sercach. Szalały między nimi okrutne wojny, przez co niektóre plemiona wycofywały się na zachód, przy czym pełni nienawistnych myśli Dzicy Ludzie uznawali wszystkich mieszkańców Zachodu za swoich wrogów.

– „Niedokończone Opowieści”, część II, rozdział IV „Historia Galadrieli i Celeborna, i Amrotha, władcy Lórien”, dodatek B

Członkowie Plemion Wschodu na naszych Zlotach mają sporą dowolność w strojach i uzbrojeniu – pasuje do nich wszystko, co prezentuje się orientalnie. Nie mają mumaków, bo wciąż zbierają na nie złoto, ale Wolne Plemiona – chcą czy nie chcą – powoli się na nie zrzucają. Easterlingowie noszą krzywe szable, czerwone elementy stroju i łuki. Zasłaniają też twarze chustami, co jest bardzo higieniczne.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.