Siły Ciemności

Orkowie

Orkowie stanowią trzon sił Saurona i Sarumana, tak jak wcześniej Morgotha. Powstali w Dawnych Dniach z wynaturzonych i torturowanych Dzieci Illuvatara – elfów i ludzi. Jest ich wiele rodzajów i bardzo różnią się od siebie: Gobliny, Uruk-Hai, orkowie z Dol-Guldur i z Mordoru, Jeźdźcy Wargów, strażnicy Minas Morgul i inni wrogowie wszystkiego co dobre.

[…]wszyscy Quendi, którzy przed zburzeniem twierdzy Utumno wpadli w ręce Melkora, trzymani tam byli w więzieniu i sztuką powolnego okrucieństwa zostali upodleni i zniewoleni. W ten sposób Melkor, dając upust zawiści i szyderstwu z Pierworodnych, wyhodował ohydne plemię orków, które miało być później najzawziętszym wrogiem elfów.

– „Silmarillion”, Quenta Silmarillion, rozdział III „Pojawienie się elfów i uwięzienie Melkora”

Idealni orkowie (a nie orki, bo to nie są delfiny) są źli, brudni, krzykliwi, agresywni i mają czarne zęby. Zlotowi orkowie dążą do tego wzniosłego ideału, ale zdarza im się zbaczać ze ścieżki nieprawości i przywdziewać elfie szaty dla zmylenia Wolnych Plemion. Czy raczej to, co za elfią szatę uważali. Czarne łachy ze szmat i skór, elementy szabrowanego pancerza i rachitycznie wyglądająca broń to znaki rozpoznawcze tego plemienia.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.