Wolne Plemiona

Ludzie z Dale

Mieszkańcy północnego królestwa u podnóża samotnej góry Erebor – ziem skupionych wokół kupieckich miast Dale i Esgaroth. Trzymają z krasnoludami, z Elfami z Mrocznej Puszczy i ze wszystkimi, z którymi można ubić interes, i/lub sprzymierzyć się w walce z najeźdźcami ze wschodu, złem z Mordoru… no i ze Smokiem, rzecz jasna.

Nigdzie tak serdecznych przyjaciół nie mamy w ludziach jak w Dale. Dobry to lud, ci Bardanie. Włada nimi wnuk Barda Łucznika, Brand […] Możny król, jego państwo sięga teraz daleko na południe i wschód od Esgaroth.

– „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, księga II, rozdział I „Wiele spotkań”

Dalijczycy dogadują się ze wszystkimi przedstawicielami Wolnych Plemion. A i z wrogami są gotowi są do dialektu. Noszą stroje przynoszące na myśl północne części średniowiecznej europy i używają łuków, tak jak ich legendarny król – bohater. Grają też na rogach jak każdy lud północy, choć nie wszyscy to doceniają. Ich gust kulinarny bywa również często kwestionowany.

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.