Siły Ciemności

Korsarze z Umbaru

Mieszkańcy nabrzeży wschodniego Śródziemia, którzy od wieków pustoszą porty Gondoru. Potomkowie Numenorejskiej szlachty, która zdradziła Eru i Valarów, knują wspólnie z awanturnikami i żeglarzami mieszanego pochodzenia. W Umbarze do dziś służą Mrocznemu Władcy, pałając nienawiścią i pogardą do wszystkich Wolnych Plemion.

[…] zgromadziwszy znaczne siły, wypłynęli z Pelargiru, by osiąść na dobre w Umbarze. Umbar stał się odtąd schronieniem wszystkich wrogów króla i państewkiem niezależnym od korony; przez wiele pokoleń prowadził z Gondorem wojnę, zagrażając nadbrzeżnym prowincjom i żegludze królewskiej floty. […] południowy Gondor stał się na długie wieki ziemią sporną między korsarzami a królami.

– „Władca Pierścieni”, dodatek A, „I. Królowie Númenoru”; „4. Gondor i spadkobiercy Anáriona”

Korsarze z Umbaru to marynarze walczący na lądzie by wesprzeć Siły Ciemności. Noszą się na czarno i naprawdę próbują nie przypominać strojem Piratów z Karaibów. Próby te nie zawsze kończą się powodzeniem. Są chaotyczni i z szerokim, szczerym uśmiechem idą walczyć z każdym i o wszystko – a warto nadmienić, że walczą naprawdę dobrze i szybko rozwiązują konflikty. 

By zapisać się do plemienia i wziąć udział w naszym Zlocie odezwijcie się do naszego koordynatora zgłoszeń – Basa. On pokieruje was dalej i przekieruje do przewodnika waszego plemienia.