O Zlocie

Nie boisz się przygód i nie straszne Ci przeciwności natury? Interesuje Cie świat przedstawiony we „Władcy Pierścieni”, „Hobbicie”, „Silmarillionie”?

Zlot Miłośników Śródziemia ENNORATH może być tym, czego szukasz!
Zainteresowaliśmy Cię? Zapraszamy zatem do zapoznania się z obszerniejszymi informacjami o zlocie.

Ennorath znaczy Śródziemie…

Świat bohaterów, legend i tradycji. Śródziemie. Zamieszkałe przez Ludzi obdarzonych wolną wolą, Elfów zwanych Pierworodnymi, Krasnoludów żyjących pod ziemią, unikających kłopotów Hobbitów… Jesteśmy wśród nich i dostrzegamy znaki zwiastujące zmiany, które mają nadejść. Gęste, ciemne chmury nadciągają ze Wschodu. Wkrótce przyjdzie nam stawić czoła zagrożeniu, które przewidział Szary Przyjaciel. Jednak…
Potrzebujemy Twojego wsparcia. Chwyć miecz, łuk, czy topór i stań razem z nami w obronie Śródziemia. Wykaż się się swymi umiejętnościami, a być może to właśnie Twoje czyny przechylą szalę na stronę Wolnych Ludów Śródziemia!

A może masz inne zamiary? Mrok już od dawna spowija Twoje serce i chcesz zaprowadzić nowy porządek w tej części Ardy? Dobrze więc… Złóż pokłon Władcy Ciemności i dołącz do zastępów jego sług – ludzi ze Wschodu i z Dalekiego Południa, bezlitosnych orków i potężnych trolli. Grab, pal i niszcz wrogów, siej strach w ich sercach. Wiedz jednak, że prędzej czy później napotkasz na swej drodze Obrońców Zachodu.

Pospiesz się, czasu na podjęcie decyzji jest mało.

Czekamy na odpowiedź.

Czym jest Zlot Ennorath?

Zlot jest pięciodniowym konwentem terenowym, w czasie którego wcielasz się w wykreowaną przez siebie postać ze świata Tolkiena.
Kluczowym elementem zlotu jest gra fabularna w terenie (którym zazwyczaj jest las). Wtedy właśnie stajemy się częścią epickiej przygody, którą wspominamy w pieśniach na kolejnych zlotach. Poza grą terenową na zlocie organizowane są: konkursy, turnieje i warsztaty – tyle wiedzy, umiejętności i nagród do zdobycia!

Po dniu pełnym wrażeń nadchodzi czas odprężenia się przy ognisku, a wokół niego zbierają się fabularni wrogowie i sojusznicy w boju. Zapominamy o urazach (które wynikały przecież tylko z odgrywania postaci) i wespół śpiewamy zlotowe pieśni, snujemy opowieści i poznajemy siebie nawzajem. Tak tworzą się między zlotowiczami więzi, które pozostają na lata.
Wszyscy wpływamy na atmosferę zlotu, a ponieważ chcemy przenieść się do świata fantasy, to zachowujemy się tak, jakby to mogło być opisane w książce oraz takoż wyglądamy.

Bardzo ważną sprawą pozostaje wybór plemienia. Między jego członkami szybko tworzy się specjalna więź. Razem odbędziecie najwspanialsze przygody. Razem szykujecie się do kolejnych zlotów, układacie plany, pieśni i historie… Dobierz plemię do charakteru lub do tego kim się czujesz w uniwersum Tolkiena. Jesteś szlachetny jak Dunadan lub Gondorczyk? A może okrutny jak ork? Leniwy, acz odważny jak hobbit? Mroczny jak Nazgul? Lojalny jak krasnolud? Plemię można zmieniać między Zlotami – więc jeżeli Ci to odpowiada możesz być za każdym razem kim innym. A może chcesz wykreować postać inną niż sam jesteś? Tą decyzję pozostawiamy Tobie, ale też przewodnikowi wybranego plemienia. Skontaktuj się z wybranym z listy PLEMION.

Stroje – chociaż są ważnym elementem klimatu zlotu – nie muszą być profesjonalnymi kostiumami. Liczy się wizualny efekt końcowy – nie musisz używać historycznie zgodnych materiałów, czy technik szycia. Często dobrym rozwiązaniem jest zrobienie zakupów w sklepach z odzieżą używaną. Tak więc finalnie Elfkę z Lasów Lorien spotkamy odzianą w długą suknię, dzielnego Rohirrima poznamy po zielonej tunice, a czarnych szat Nazgula po prostu się wystraszymy. Zajrzyj do naszej GALERII, a na pewno zrozumiesz, o co chodzi.

Na czym polega gra terenowa?

Fabuła zlotu jest tylko tłem dla panujących wydarzeń, nie zakładamy, która ze stron będzie zwycięska, więc wszystko zależy od tego, jak szybcy i jak zgrani są gracze. Oczywiście podczas gry terenowej możesz spotkać patrol Korsarzy, bądź Rohirrimów, który rzuci się na Ciebie z mieczami (o broni bezpiecznej czytaj TUTAJ). I co wtedy? Masz dwa wyjścia, no może trzy. Jedno to stanąć i walczyć (i oczywiście wygrać), drugie – brać nogi za pas, a trzecie to polec w epickiej walce. W tym trzecim przypadku – po walce, musisz odpocząć kwadrans nie ruszając się z miejsca, po czym wstać, otrzepać się z liści i kurzu i ruszyć dalej… Dokładne informacje o zasadach walki znajdziesz w REGULAMINIE WALKI.

Jak zacząć?

Na naszej stronie, forum i na profilu FB pojawiać się będą coraz to nowe informacje odnośnie tegorocznego Zlotu i naszego Stowarzyszenia. Skontaktuj się z nami dowolną z tych dróg! Jeżeli chcesz możesz też odezwać się do konkretnych osób poprzez KONTAKTY. Daj nam znać, a pomożemy, poradzimy lub po prostu pogadamy. Możemy się tez spotkać – nasi Zlotowicze są w niemal każdym dużym mieście Polski. A na koniec zajrzyj do GALERII z poprzednich zlotów Ennorath.

Zapraszamy!

Kategorie

Tagi: