Wolne Plemiona

Wszystkie Wolne Plemiona wysyłają swoich przedstawicieli, by ponownie zastąpić drogę sługusom Ciemności. Ludzie Zachodu, Elfy i Krasnoludowie poprzysięgli bronić wszystkich krain, w których świeci światło Valarów. W skład odnowionego sojuszu wchodzą:

Elfowie – długowieczne, mądre i utalentowane, pierworodne dzieci Iluvatara. Od czasów Dawnych Dni zmuszone do walki z Cieniem, zawsze pozostały wierne Władcom Zachodu i siłom natury z którymi żyją w doskonałej harmonii.

Krasnoludowie – dzieci Valara Aulego, stworzeni w Dawnych Dniach i uśpieni w oczekiwaniu na Pierworodnych. Khazadowie mieszkają w podziemnych twierdzach i podobnie jak ich twórca są utalentowani w obróbce skał i metali.

Gondorczycy – potomkowie Numenorejczyków osiadłych na południu Śródziemia. Ludzie z Gondoru są nosicielami długiej i szlachetnej tradycji Następców, którą jest wysoka kultura ludzi zachodu i nieustająca walka z Mrokiem.

Rohirrimowie – dzielni i dumni potomkowie Ludzi Północy, dalecy krewni przyjaciół elfów z Pierwszej Ery i wielokrotnie wypróbowani sojusznicy władców Gondoru. Znakomita konnica z Rohanu jest przednią strażą Wolnych Plemion w walce z zastępami Saurona.

Ludzie z Dale – mieszkańcy miast Dale i Esgaroth wywodzący się z Ludzi Północy są spadkobiercami królestwa Rhovanionu. Niezwykle twardzi i odważni, wbrew wszelkim przeciwnościom żyją u stóp Samotnej Góry ściśle sprzymierzeni z Krasnoludami.

Dunedainowie – niegdysiejsi mieszkańcy potężnego północnego królestwa Arnoru są bliskimi krewnymi Gondorczyków, z którymi łączą ich tradycje Numenoru. Dziś rozproszeni, nadal walczą z Siłami Ciemności jako ludzie wielkiego serca i wspaniałych czynów.

Wiemy o tym, że istnieją jeszcze inne wolne ludy, członkowie których nie chcą pozwolić na władzę Mroku. Może już czas się ujawnić? Nadchodzą ciężkie dni, gdyż Sauron zwołuje swe siły. Ludzie Wschodu i Południowcy, korsarze z Umbaru, potomkowie zdradzieckich Numenorejczyków, plugawi orkowie z Mordoru, Gór Mglistych i Dol Guldur, Trolle i wszelkie spaczone bestie, a także sługi Sarumana – wszyscy odpowiedzą na jego zew.

Nadchodzi wielka batalia o losy nasze, naszych sióstr i braci, o losy całego Śródziemia! Przyłącz się do szlachetnych sił Wolnych Plemion!

Grafiki pobrane ze stron:

www.liveinternet.ru/photo/-fantasy_world-/post14757704
www.lotrscenerybuilder.org/westgate.php
lotr.wikia.com/wiki/Men_of_Gondor
www.skydreamcollection.com/boutique/images/rohan3021.jpg

Kategorie

Tagi: