Plemiona Wschodu

Plemiona Wschodu

Na Plemiona Wschodu składają się Easterlingowie z Rhun i z Khandu, oraz Haradrimowie. Są to ludy, które w odróżnieniu od ludów zachodu nigdy nie zapoznały się z wiedzą, którą niosły elfy. Wytworzyły własne kultury,

„Są to ludy wojownicze, walczące między sobą, lub najeżdżający ziemie ludów Zachodu. W dawnych wiekach walczyli po stronie Melkora. W Trzeciej Erze stali się cennymi sojusznikami Saurona”.

Podział wewnętrzny:

  • Rhun – mieszkańcy ziem otaczających morze Rhun. Ziemie te to przeważnie rozległe suche stepy, a ich mieszkańcy to w większości koczownicy i dzicy najeźdźcy, którzy na rączych koniach najeżdżają granice królestw Zachodu.
  • Khandyjczycy – tajemniczy lud zamieszkujący daleki wschód. Niewiele o nim wiadomo, lecz to najprawdopodobniej oni zasilali szeregi Woźników – sojuszu plemion, który zagroził Gondorowi w połowie trzeciej Ery.
  • Haradrimowie – ogólna nazwa ludów mieszkających na południe od Gondoru. W jego skład wchodzą mieszkańcy pustynnego Haradu Bliższego i dżungli Haradu Dalszego. Pierwsi znani są z konnicy, drudzy z potężnych Mumaków. Na nabrzeżu Haradu stał znany port Umbar – dawna kolonia Numenorejska.

Jacy są członkowie Plemion Wschodu:   

Członkowie plemienia są dzicy i niebezpieczni. Kochają  wojnę i plądrowanie, więc z przyjemnością zaniosą ogień  zniszczenia do wyniosłych Ludzi Zachodu z Gondoru,  Rohanu i Dale. Są to ludy liczne, choć bardzo rozproszone.  Szanują swoich wodzów, choć rzadko udaje im się  zjednoczyć pod jedną flagą na dłuższy czas. Lubią  dekoracyjne stroje, używają wschodnich broni i są  wielkimi miłośnikami łuków. Wszyscy są też znani jako  wspaniali jeźdźcy, uwielbiający szybkie szarże i ucieczki,  oraz ostrzeliwanie przeciwników z łuków z bezpiecznej  odległości. Wszystkich łączy też miłość do pysznych ozdób ze złota oraz drogich tkanin ze wschodu. Na wojnę, poza elitarnymi gwardiami Khandu i Haradu, ruszają w większości w lekkich pancerzach lub idą do boju bez uzbrojenia ochronnego, dufni w siłę swoich rytuałów wojennych i licznych amuletów.

Wodzem Plemion Wschodu jest Fenrii

e-mail: justynaf[@]live.com

źródła grafik:

http://lotr.wikia.com/wiki/Variags?file=Variags_Art.png
https://www.deviantart.com/merlkir/art/TLD-intro-Easterlings-179378189

Kategorie

Tagi: