O czym warto pamiętać!

Jako, że zeszłoroczny eksperyment polegający na rezygnacji z przerwy w ciągu dnia okazał się sukcesem, w tym roku również zastosujemy to rozwiązanie. A więc przypominając:

 1. Patrole i poszczególni ich uczestnicy sami decydują, kiedy zjeść, ale odbywa się to w obrębie terenu gry. Będą wyznaczone swego rodzaju wodopoje. Każdy wodopój jest obszarem bez walki. Będzie w nich woda, którą postaramy się na bieżąco uzupełniać. Można również przechowywać w nich swój prowiant i wodę, aczkolwiek radzimy, aby trzymać (w szczególności jedzenie) w sakwach lub nawet siatkach (reklamówkach) z uchem, aby móc powiesić je na gałęzi (m.in. mrówki). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać jedzenie lub posilać się poza wodopojem, jednak taka osoba może zostać zaatakowana. Zaleca się, aby mieć drobny prowiant i wodę ze sobą. Na pewno będą sytuacje, że będziemy daleko od wodopojów (albo tego z naszym jedzeniem), a będziemy mieć Małego Głoda :] więc przyda się jabłko czy kanapka. Wystarczy materiałowy worek, sakwa, torba, odpowiednio uklimatyczniony chlebak, natomiast wodę (przy braku klimatycznego bukłaka) można mieć w plastikowej/szklanej butelce, ale owiniętej materiałem/skórą albo naturalnym sznurkiem (jutowym, sizalowym, bawełnianym itp.). Można także wykorzystać kamionkowe butelki, które z natury są klimatyczne, aczkolwiek należy zachować większą ostrożność przy szkle/kamionce itp. (np. przypadkowe uderzenie).
 2. Teren zlotu zazwyczaj odwiedzamy na wiosnę przy stosunkowo małej aktywności wszelkiego rodzaju insektów. Jednak nie należy ich lekceważyć. Koniecznie weźcie odpowiedni zapas środków na komary, kleszcze itp. Miejcie również coś w podręcznej torbie, aby na bieżąco się psikać.
 3. Prosimy pamiętać również o zabraniu:
  >kremu do opalania (słońce daje popalić),
  >plastrów na otarcia,
  >ewentualnie wody utlenionej,
  >latarki,
  >pożywienia i wody,
  >niepełnoletni – oświadczenia rodziców/opiekunów zawierającego wyrażenie zgody na udział podopiecznego w Zlocie i poniesienie ewentualnych konsekwencji wynikających z zachowania dziecka (zamieszczonego na stronie)
  >gotówki na zakupy itp. (brak bankomatów),
  >namiotu, karimaty, śpiwora itp.,
  >niezbędnych środków higieny osobistej,
  >(najlepiej) klimatycznej zastawy i oczywiście klimatycznych strojów (w tym płaszcza na zimne wieczory) oraz broni piankowej, jeśli się bierze udział w walkach,
  >lekarstw i innych medykamentów, jeśli ktoś musi stosować;
  Mile widziane są również siekiera i saperka, ponieważ może być z tym problem na miejscu oraz łuk i strzały (do konkursu łuczniczego). Prosimy również o wydrukowanie i wzięcie ze sobą śpiewnika zlotowego.

 

Belagarion

Kategorie

Tagi: