SMŚ czyli…

Chcielibyśmy Was zaprosić do współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Śródziemia (SMŚ). Stowarzyszenie zostało założone  z myślą o ludziach z całej Polski, których fascynuje twórczość J.R.R. Tolkiena. Wszak osób głęboko interesujących się ,,Władcą Pierścieni’’, ,,Silmarillionem’’, ,,Hobbitem’’ i innymi dziełami Mistrza jest całkiem sporo…

Stowarzyszenie zostało założone w 2008 roku w Gliwicach i do grudnia 2010 roku funkcjonowało pod nazwą Gliwickiego Stowarzyszenia Miłośników Śródziemia. Po kilu latach ograniczonej działalności reaktywowało się w roku 2013 i po zmianach organizacyjnych przyjmuje nowych członków od stycznia 2015 roku.

Pierwszym i głównym celem naszego Stowarzyszenia jest promocja twórczości Tolkiena i pięknego świata, jaki stworzył. Staramy się poszerzać wiedzę o Mistrzu i Śródziemiu, oraz znakomicie spędzać czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach i fascynacjach.

Obu tym celom służą comiesięczne spotkania tolkienowskie w Warszawie i obchodzony przez nas co roku Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena (25 marca). Jednak naszym sztandarowym projektem pozostaje organizowany przez nas co roku w lipcu pięciodniowy Zlot Ennorath.

„Ennorath” w sindarinie – języku wymyślonym przez Tolkiena – oznacza Śródziemie.

Zapraszamy do lektury materiałów na naszej stronie, do aktywności na naszym FORUM, do śledzenia naszego profilu na Facebooku i do uczestnictwa w naszych spotkaniach – a zwłaszcza do pojawienia się na Zlocie Ennorath!

Zarząd SMŚ

Wojciech  ’Ponury’  Kowalski – Prezes Stowarzyszenia
Michał  ’Belegarion’  Zabost
Paulina  ’Falmariel’  Zabost
Michał  ’Radi’  Rukasz

 

Kategorie

Tagi: