AVANGARDA 007

Konwent: Avangarda 007
Od: 21 lipca 2011
Do: 24 lipca 2011
Miasto: Warszawa
Cena: 40 zł
Noclegi: w akademiku, płatne
Strona www: www.ava.waw.pl

AVANGARDA 007 jest siódmą edycją ogólnopolskiego konwentu miłośników fantastyki. Jest jedynym tego typu dużym wydarzeniem cyklicznym w Warszawie.

Edycja 2011 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2011, na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie przy ul. Nowoursynowskiej 159 w budynku 34.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studentów Wydziału Zastosowań Informatyki i Matematyki SGGW we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Fantastyki ‘Avangarda’.

Konwent AVANGARDA 007 ma charakter konferencji z elementami rozrywkowymi. W trakcie jego trwania uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami, spotkać z ulubionymi twórcami oraz wydawcami, zapoznać z najnowszymi odkryciami naukowymi i osiągnięciami techniki.

Ze względu na aktualny numerek edycji, organizatorzy uznali, że warto poruszyć w ramach konwentu temat szpiegostwa w kontekście kultury masowej, z naciskiem na fantastykę ale nie tylko oraz w kontekście historii. Jak zwykle w przypadku Avangardy nie będzie to temat dominujący i nie należy się tego spodziewać, jednakże na pewno nie zabraknie go w programie.

Już teraz organizatorzy zapraszają do udziału w ogromnym szpiegowskim LARP-ie Pozdrowienia z Avangardy, otwierającym konwent w czwartek. Drama przygotowywana jest przez grupę Ava-LARP i nie zabraknie w niej wojen informacyjnych, spisków, zadań specjalnych i tajemnic.

Dzięki wsparciu Kół Naukowych SGGW i Politechniki Warszawskiej w trakcie Avy 007 będzie można wziąć udział w prelekcjach popularnonaukowych i pokazach ciekawych projektów badawczych.

Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkać się z ulubionymi polskimi autorami, oraz wziąć udział w przygotowywanych atrakcjach związanych nie tylko z dorobkiem literackim ale również z samym pisaniem i kwestiami wydawniczymi.

Po raz kolejny Avangarda gościć będzie także TrekSferę – zespół atrakcji dla fanów SF i Hard SF pod postacią seriali i nie tylko. Co roku organizatorzy TrekSfery dbali o dobór programu obfitujący w ciekawe punkty, nie zmieni się to i tym razem.

Jak zwykle na nudę nie będą mogli narzekać fani gier fabularnych. W tym roku po raz drugi Avangarda gościć będzie laureatów Quentina – konkursu na najlepszy scenariusz RPG. Swoje bloki przygotowują również wydawcy – Portal, Kuźnia Gier, Gramel, Galmadrin, Cyfrografia, jak zwykle nie zabraknie nie zabraknie atrakcji dla fanów gotyckiego Świata Mroku, blok RPG wspierać będą również: grupa Lans Macabre, Stowarzyszenie Wielosfer, Płocki Klub Fantastyki Elgalh’ai, Stowarzyszenie Mistrzów Gry TEMPUS oraz twórcy projektu Dziedzictwo Imperium. Nie zabraknie więc warsztatów i prelekcji. Po raz kolejny w trakcie konwentu odbędą się również sesje RPG podczas których będzie można zagrać u najlepszych Mistrzów Gry i zdobyć przy okazji ciekawe fanty w Wielkiej Loterii RPG!

Jak co roku do użytku uczestników zostanie oddany ogromny Games Room Planszówkowy z mnóstwem gier, miłą obsługą, turniejami i konkursami.

Po raz drugi wraz z Fundacją DKMS organizatorzy uruchamiają akcję Dni Dawcy – Fantastyczni Dawcy Szpiku. W konwentową sobotę dzielni agenci i agentki będą mogli pomyśleć o uratowaniu komuś życia! Warto się zarejestrować!

Kategorie

Tagi: